Hive – kryptowaluta, która nagradza za tworzenie treści!

Choć cyfrowa rewolucja w ostatnich miesiącach znacząco wyhamowała, to kryptowaluty wciąż cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród inwestorów, jak i zwykłych internautów, którzy chętnie korzystają też z tych mniej znanych projektów. Jednym z nich jest Hive, czyli innowacyjna kryptowaluta, która wynagradza użytkowników za tworzenie treści, udostępnianych bezpłatnie wśród społeczności. Jak działa Hive?

Kryptowaluta Hive – czym jest i jak działa?

Kryptowaluta Hive działa jak wielki, zdecentralizowany portal społecznościowy. Użytkownicy zamieszczają na nim różnego rodzaju treści – wpisy blogowe, zdjęcia, filmy, nagrania muzyczne inne. Są one publicznie dostępne dla innych użytkowników, którzy mają możliwość polubienia interesujących treści. Za każde polubienie autor posta otrzymuje wynagrodzenie. Jego wielkość zależy od zasobności portfela osoby, która polubiła wpis. Im jest ona bogatsza, tym więcej jest warty jej głos. Polubienie od najbardziej wartościowych użytkowników daje nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt dolarów… A to wszystko za jeden wpis blogowy czy film! Co więcej, głosować można również na komentarze zamieszczane pod wpisami. Również i za nie można otrzymać nagrody!

Czy na Hive można zarobić?

Na kryptowalucie Hive powstało również wiele dodatkowych projektów, a każdy z nich zebrał aktywną społeczność, która zarabia na tworzeniu treści. Na Hive można nieźle zarobić, choć trzeba zaznaczyć, że wymaga to sporo pracy – użytkownicy doceniają wpisy wysokiej jakości, ciekawe lub zawierające dużo przydatnych informacji. Warto mieć to na uwadze, bo za spam lub słabe posty traci się prawo do części lub większości nagrody!