Dropshipping – jak zacząć sprzedaż internetową z niewielkim budżetem?

Jeśli dysponujesz niewielkim budżetem, a jednocześnie masz chęć i czas na rozkręcenie własnego biznesu, dropshipping może być dla Ciebie. To innowacyjny sposób zarabiania, do którego potrzebujesz jedynie laptopa, wytrwałości i dobrego nastawienia. Te ostatnie mogą się okazać szczególnie ważne, ponieważ ze względu na niski próg wejścia, coraz więcej osób zaczyna się interesować dropshippingiem. Sprawdź, co to jest!

Dropshipping – na czym polega?

Dropshiping to nic innego jak model biznesowy, który pozwala Ci prowadzić własny sklep internetowy bez posiadania towaru. Jak to możliwe? Cały proces wygląda w następujący sposób. Sprzedawca pospisuje umowę z hurtownią, która posiada produkty i przechowuje je na swoich magazynach. Następnie tworzy zachęcające oferty, które mają przekonać klientów do kupna. Kiedy ktoś zapłaci za towar, przekazuje wiadomość do hurtowni (czasem dzieje się to automatycznie), a ta wysyła produkt do odbiorcy. Jeśli jest taka potrzeba, hurtownia obsługuje także zwroty. Gdzie haczyk? Nie ma go! Musisz jednak wiedzieć, że na tym rynku jest ogromna konkurencja, dlatego bez dużej ilości mądrej pracy prawdopodobnie nie uda Ci się zbyt dużo osiągnąć.

Dropshipping – czy muszę mieć firmę?

Mamy dobrą wiadomość. Zaczynając działalność w modelu dropshippingowym, nie musisz otwierać działalności gospodarczej. Na początku wystarczy Ci jedynie prowadzenie ewidencji w ramach nierejestrowanej działalności. Aby to było możliwe, Twój miesięczny przychód nie może przekroczyć połowy minimalnej krajowej (w 2022 roku jest to 1505 zł). Jeśli zaczniesz zarabiać więcej, będziesz zmuszony/a do rejestracji firmy.

One thought on “Dropshipping – jak zacząć sprzedaż internetową z niewielkim budżetem?

Dodaj komentarz