Jak oszczędzać w 2022 roku? – podstawowe porady

W ostatnim roku inflacja galopuje w szalonym tempie. Nic dziwnego, że  coraz częściej zastanawiamy się jak skutecznie ciąć wydatki.

Podstawowe rady jak oszczędzać w 2022 roku?

Na początku warto przejrzeć listę wszystkich naszych wydatków. Taka analiza pozwoli nam dowiedzieć się z czego możemy bez problemu zrezygnować, a jaki wydatki należy znacznie ograniczyć…

Zastanówmy się czy wszystkie abonament, które opłacam są nam niezbędne. Ile razy w miesiącu udaje się nam wyskoczyć na siłownię czy fitness. Być może nie mamy czasu na oglądanie filmów na platformach strimingowych. Kolejne ważne kwestie, jedzenie i transport. Ani z jednego ani z jednego nie da się zrezygnować. Jednak możemy na nich trochę zaoszczędzić. Jeśli to możliwe zrezygnujmy z samochodu. Możemy postawić na transport miejski, a gdy pogoda dopisuje, to świetną opcją jest rower bądź modna w ostatnich latach hulajnoga. Jeśli chodzi o jedzenie, warto z wyprzedzeniem planować tygodniowy jadłospis. Dzięki temu będziemy wyrzucać zdecydowanie mniej produktów spożywczych, a na zakupach zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Z promocji korzystajmy z rozsądkiem. Sprawdzajmy ile co kosztuje w przeliczeniu na litry czy kilogramy.

Przed wizytą w sklepie spożywczym zróbmy dokładny przegląd lodówki i kuchennych szafek. Dzięki temu dowiemy się jakie produkty spożywcze trzeba zjeść jak najszybciej. Nauczmy się prawidłowo przechowywać żywność. Suche produkty, takie jak każe ryż, strączki czy kawa najlepiej trzymać w szczelnie zamykanych pojemnikach. Dzięki temu nie dostaną się do nich mole spożywcze. Gotowe dania możemy mrozić, zachowają świeżość i smak przez kilka miesięcy.

One thought on “Jak oszczędzać w 2022 roku? – podstawowe porady

Dodaj komentarz